Poradnik klienta


Roleta zewnętrzna integro
Roleta zewnętrzna integro

 

ZALETY ROLET ZEWNĘTRZNYCH
Żaluzje zewnętrzne są wspaniałym zabezpieczeniem przed niekorzystnymi lub zbyt intensywnymi zjawiskami atmosferycznymi. Nic tak dobrze nie uchroni naszych wnętrz przed wiatrem, słońcem, deszczem, gradem, śniegiem czy innymi. To sprawia, że możemy we własnym domu czuć się bezpieczni, a okna zyskują dodatkową ochronę.
Drugą zaletą żaluzji zewnętrznych jest izolacja termiczna pomieszczeń. Przez okna ucieka nam naprawdę sporo ciepła. Żaluzje zewnętrzne to dodatkowe zabezpieczenie termiczne, dzięki któremu zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie. Latem zaś w naszym mieszkaniu zapewnimy sobie przyjemny chłodek, gdyż żaluzje zewnętrzne idealnie izolują wpadanie promieni słonecznych do środka.

Roleta zewnętrzna integro
Roleta zewnętrzna integro

KIEDY MONTOWAĆ ROLETY ZEWNĘTRZNE?
Montaż rolet zewnętrznych najlepiej zaplanować przy wyborze projektu lub na wstępnym etapie prac budowlanych. Dzięki temu możemy zdecydować się na dowolny rodzaj rolety, również te montowane podtynkowo. W przypadku, gdy chcemy całkowicie ukryć skrzynkę rolety w nadprożu, powinniśmy pamiętać o ociepleniu kasety. Dodatkowa, przynajmniej 20 cm warstwa izolacyjna, powinna wystarczyć, aby w miejscu zamontowania skrzynki nie dochodziło do tworzenia się mostków termicznych. Takie rodzaj rolet ma również jeszcze jedną zaletę: dzięki całkowitemu ukryciu kasety po zwinięciu roleta nie zacienia okna szyby i światło słoneczne może wpadać do domu przez całą powierzchnię okna.
Osoby, które decydują się wymianę okien lub całościową renowację budynku, mogą zdecydować się na rolety elewacyjne. Rozwiązanie to wymaga jedynie minimalnej ingerencji w elewację, a korzyści wynikające z zastosowania rolet zewnętrznych są nieporównywalnie większe niż w przypadku żaluzji czy zasłon. Pamiętajmy, że niezależnie od sposobu montażu, zainstalowanie rolet może przyczynić się do poprawy komfortu cieplnego naszego domu.

Żaluzje fasadowe
Żaluzje fasadowe

DLACZEGO ŻALUZJE FASADOWE?
Nowoczesny design, którym niewątpliwie odznaczają się obiekty wyposażone w żaluzje fasadowe, wyróżnia je spośród innych niepowtarzalnym wyglądem. Warto zwrócić uwagę na prostą, lekką konstrukcję, doskonale prezentującą się w budynkach z dużymi przeszkleniami. To jednak dopiero początek, natomiast cała reszta to szereg rozmaitych funkcji jakie spełniają w naszych domach lub miejscach pracy.
Dzięki żaluzjom fasadowym możemy znacznie ograniczyć przepływ promieni słonecznych do wnętrza budynku, nie rezygnując przy tym z naturalnego oświetlenia. Stanowią one znakomitą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia oraz pozwalają płynnie regulować ilość światła i cienia.
Nie można też pominąć faktu, iż są odporne na działanie wiatru oraz przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii w domu lub biurze.
Wyposażenie w napęd żaluzji fasadowych oczywiście poprawia komfort ich użytkowania. Lamele żaluzji sterowane pilotem poruszają się łagodnie, modulując światło.
Nowowznoszone budynki mieszkalne dość często charakteryzują się dużymi przeszkleniami. System żaluzji fasadowych to dobra alternatywa dla tych, którzy niekoniecznie opowiadają się po stronie rolet zewnętrznych.

Markiza tarasowa
Markiza tarasowa

RÓŻNICA POMIĘDZY NASZYMI MARKIZAMI TARASOWYMI A TYMI Z MARKETU.
W przypadku markiz, walory estetyczne są decydujące przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Bardzo często spotykamy się jednak z pytaniem, dlaczego nasze markizy kosztują trzy, cztery lub nawet pięć razy więcej niż podobne markizy w markecie budowlanym. Odpowiedź: „bo są lepszej jakości” jest dość try­wialna, mało przekonująca i nieprofesjonalna. Proponujemy różnice wypunktować! Dlaczego więc nie kupować markiz w mar­ketach?:
Markizy w marketach są wyłącznie produkcji chińskiej a Chiń­czycy nie mają żadnych tradycji ani doświadczenia w tej dziedzi­nie. Ponadto chińscy producenci kierują się w pierwszym rzędzie gustami i potrzebami rynku amerykańskiego, a Amerykanie również nie mają żadnych tradycji markizowych.
Nie posiadają znaku CE ani nie spełniają kryteriów pierwszej klasy odporności na wiatr.
Mają bardzo ograniczony wybór tkanin i do tego tkaniny te tracą kolory w ciągu kilku miesięcy, a często nawet kilku tygodni.
Markizy te psują się częściej niż inne, a do tego w całej Polsce nie ma jednego punktu serwisowego markiz chińskich, udzielona gwarancja jest bardzo trudna do wyegzekwowania, a o serwisie pogwarancvinvm nie można nawet marzyć.
Posiadają bardzo słabe ramiona, które nie napinają odpowiednio tkaniny, a ich przeguby są odsłonięte z widocznymi rdzewiejącymi linkami.
Niektóre elementy są wykonane ze stali, co skutkuje szybką korozją i rdzawymi plamami na elewacji.
Montaż markiz chińskich kosztuje w profesjonalnej firmie tyle samo co montaż markiz europejskich producentów. Często się więc zdarza, że montaż kosztuje więcej niż sama chińska markiza i wówczas zdezorientowany klient decyduje się na montaż przy pomocy „złotej rączki", a to prawie zawsze skutkuje uszkodze­niem lub awarią, której już nikt nie może naprawić.

Gesner Rolety
Gesner Rolety

CZY WYKONUJEMY POMIAR PRZED MONTAŻEM?
Tak, pomiar jest konieczny ze względu na idealne dopasowanie produktu do okna. Przy pomiarze nasz profesjonalista omawia z Państwem szczegóły montażu oraz posiada wzorniki z kolorami i materiałami.